+! O.A.M.D.G. Limon, 07/06/2011

Milí bratia a sestry v Kristu, drahí spolubratia z Misijnej kongregácie, sestry Vincentky, členovia Vincentínskej rodiny na Slovensku a všetci fanúšikovia našej slovenskej misie v Hondurase.
Píšem vám v súvislosti so začatím našej stavby Božieho milosrdenstva v Hondurase, v našej misijnej stanici v Sangrelayi. Dovoľte mi oboznámiť vás s momentálnou situáciou. Kým tak učiním, chcel by som vám trošku vysvetliť históriu stavby tohto tak prepotrebného centra nielen pre nás, ale aj pre Sangrelajsku komunitu.
Už pred dobrými niekoľkými rokmi, keď sa Slovenská provincia rozhodla začať misiu na Hondurase, bolo “dohodnuté” s biskupským úradom Trujillo, pod ktorý táto misijná oblasť spadá, že prv, ako slovenskí misionári začnú svoju misijnú činnosť vo farnosti Sangrelaya , tak sa pre nich najprv postaví domček a zabezpečia sa dopravné prostriedky, ako terénne auto a loď na prepravu do jednotlivých komunít v rámci tejto misie. Žiaľ, nestalo sa tak. Po rozhovore s miestnym biskupom, ktorý doposiaľ nebol schopný získať ani jeden dolár na túto stavbu, pre rôzne nám známe aj menej známe príčiny, bolo po dohode s naším provinciálom rozhodnuté, že centrum začne stavať Slovenská provincia a aj celá budova bude vlastníctvom Misijnej spoločnosti na Slovensku...

doc

Stavba Božieho milosrdenstva - celý článok

P. Jaroslav Jasso, CM - misionár
Get the Flash Player to see this player.
pdf

projekt pastoračného centra

Honduras - Rectory 18.05.2011

webmail